Adele stała się tym samym najbogatszą kobietą wśród wszystkich muzyków występującym solo według zestawienia Sunday Times. Wciąż jednak na ogólnej liście biorącej pod uwagę artystów muzycznych z Wielkiej Brytanii i Irlandii młoda piosenkarka zajmuje 19 miejsce.

Ranking zdominowany jest w większości przez mężczyzn z wieloletnim stażem zawodowym, z czego na prowadzenie wysunął się Paul McCartney wraz z żoną Nancy Shevell, których łączny majątek wynosi obecnie 780 mln funtów (w 2016 r. zwiększył się o 20 mln funtów). W pierwszej piątce znaleźli się również tacy sławni wykonawcy, jak Lloyd Webber, Elton John czy Mick Jagger oraz zespół U2.

Wszystko jednak przed młodą Adele, która swoją karierę zaczęła stosunkowo niedawno i dzisiaj, 5 maja, obchodzi swoje 29 urodziny. Swój świetny wynik w 2016 r. wokalistka zawdzięcza trzeciej i zdecydowanie najbardziej udanej w swojej karierze trasie koncertowej, promującej jej płytę pt. „25”. Adele przez cały rok odbyła łącznie 122 koncertów, z czego 58 miało miejsce w Północnej Ameryce, 53 w Europie i 11 w Australii i Oceanii. Według szacunków, łącznie zgromadziły one 139 mln funtów. Piosenkarka wystąpiła m. in. dwukrotnie w ANZ Stadium w Sydney, gdzie na każde widowisko przyszło 95,544 osób (Adele pobiła tym samym rekord w tym obiekcie, ustanowiony w 2015 r. przez Taylor Swift na poziomie 75,980 widzów).

Płyta Adele „25” sprzedała się w 2016 r. w liczbie 2,4 mln egzemplarzy, a jej najnowszy hit „Hello” obejrzało już na YouTubie ponad 1,9 mld osób.