Reklama
Rozwiń

Ponad miliard na kredyty dla polskich firm

Pekao i Europejski Fundusz Inwestycyjny podpisały największą polską umowę gwarancji w ramach instrumentów finansowych programów UE.

Publikacja: 12.07.2018 17:01

Ponad miliard na kredyty dla polskich firm

Foto: Bloomberg

Umowa dotyczy programu COSME na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw na lata 2014-2020. - Dobra kondycja polskiej gospodarki zależy między innymi od dobrej formy przedsiębiorstw, szczególnie tych małych i średnich. Dlatego tak ważne są wszelkie działania, które pomogą  im w rozwoju. Dziś firmy zyskują dostęp do 1,2 mld zł preferencyjnych kredytów inwestycyjnych i obrotowych – mówi Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Dodaje, że rząd wspiera wdrażanie programu COSME, którego założenia są zbieżne ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Michał Krupiński, prezes Pekao, podkreśla, że bank realizuje strategię na lata 2018-2020 a podpisanie umowy COSME dobrze się w nią wpisuje. - Dynamicznie zwiększamy swój udział w segmencie mikroprzedsiębiorstw oraz MŚP dzięki atrakcyjnej ofercie oraz efektywnym i szybkim procesom, także kredytowym. Wciąż wzbogacamy ofertę oraz udostępniamy szereg usług dodatkowych – dodaje. W ramach obecnego portfela bank zaoferuje preferencyjne finansowanie dla 1500 polskich firm, głównie z sektora małych i średnich firm. - Wartość kredytu dla jednego przedsiębiorcy sięgnie 12,6 mln – dodaje Tomasz Styczyński, wiceprezes Pekao odpowiedzialny za Pion Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych