Reklama

Białoruś: reżim idzie do banku. Waluty brak

Taki napis można teraz spotkać na wielu białoruskich kantorach oraz bankomatach. Brak walut spowodowany jest masowym jej wybieraniem przez Białorusinów, obawiających się, że reżim zamrozi lokaty i transakcje walutowe w bankach państwowych.

Aktualizacja: 21.08.2020 13:19 Publikacja: 21.08.2020 13:14

Białoruś: reżim idzie do banku. Waluty brak

Foto: AFP

Według białoruskiego programu telewizyjnego „Gospodarka Białorusi", rząd w Mińsku zamierza wprowadzić szereg ograniczeń na dostęp obywateli i organizacji do swoich lokat walutowych. Są to: zakaz operacji w walutach obcych; zakaz transakcji z partnerami zagranicznymi; zamrożenie depozytów pod pretekstem kontroli pochodzenia zgromadzonych tam pieniędzy; blokada operacji na określone, wysokie kwoty.

Wprowadzone przez Unię Europejską sankcje objęły członków reżimu odpowiedzialnych na represje, pobicia, tortury i śmierć protestujących przeciwko sfałszowanym wyborom obywateli. Nie dotknęły białoruskiego długu ani inwestycji.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Banki
ZBP: Podwyżka CIT dla banków uderzy w miliony oszczędzających
Banki
Donald Trump zwolnił gubernatorkę Lisę Cook z władz Fedu
Banki
Banki jako jedyne zapłacą większy CIT. „To wyłom w systemie”
Banki
Trzy scenariusze zakończenia wojny w Ukrainie z Polską w tle
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Banki
Ministerstwo Finansów podniesie podatek dla banków o ponad 50 proc.
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama