Lorenzo Tassan-Bassut będzie sprawował swoje stanowisko do końca stycznia przyszłego roku. W ING Banku Śląskim pracuje od stycznia 2019 r., odkąd zarządzał pionem operacji, a w pierwszych miesiącach nadzorował równocześnie pion technologii.

- Dziękuję Lorenzo za dwa lata wspólnej pracy. W tym czasie zrealizował wiele zmian i wdrożeń w obszarze operacji i tech. Stawiał przy tym zawsze duży nacisk na doświadczenia klientów i efektywność procesów. Życzę mu wszelkich sukcesów i powodzenia w realizacji nowych wyzwań – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Lorenzo Tassan-Bassut pracuje w ING od ponad 20 lat. W tym czasie pełnił szereg funkcji w obszarze IT i Operacji. W 2000 roku objął stanowisko Dyrektora Regionalnego ds. infrastruktury IT na Azję w Oddziale ING Banku N.V. w Hong Kongu oraz wiceprezesesa nadzorującego obszar operacji. W 2007 roku został powołany na zastępcę dyrektora zarządzającego w Oddziale ING Banku N.V. na Węgrzech oraz wiceprezesa nadzorującego obszar operacji. W 2010 roku został dyrektorem zarządzającym w ING Banku (EurAsia) w Moskwie, gdzie również został powołany na stanowisko wiceprezesa nadzorującego obszar operacji. Jest absolwentem Hogeschool Enschede w Holandii o specjalizacji inżyniera komputerowa. Ukończył również General Management Program na INSEAD/ CEDEP oraz Center for Professional Development Program na Stanford University.

To kolejna zmiana w zarządzie ING Banku Śląskiego, ogłoszona w ostatnich dniach. W połowie listopada podano, że Michał Bolesławski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ze skutkiem na 31 grudnia tego roku. Obejmie wysokie stanowisko w grupie ING w krajach Beneluksu. Od lat kierował pionem klientów biznesowych w ING Banku Śląskim, od 2008 r. w randze wiceprezesa.