Plan Banku BPH to wejście do pierwszej piątki banków na rynku. Jeszcze w tym tygodniu do Komisji Nadzoru Finansowego zostanie złożony wniosek o zgodę na połączenie z GE Money.
Dojdzie do tego przez przeniesienie aktywów i pasywów GE Money Banku na Bank BPH. Fuzja prawna ma nastąpić w pierwszym kwartale 2009 roku pod warunkiem uzyskania zgody regulatorów, a łączenie operacyjne ma się zakończyć do połowy 2009 roku.
Nowa instytucja ma być bankiem uniwersalnym, który będzie się skupiał na pożyczkach konsumenckich, obsłudze zamożnych klientów oraz małych i średnich firm.
– Ambicją banku jest osiągnięcie piątej pozycji na rynku w ciągu trzech – pięciu lat – zapowiada Józef Wancer, prezes Banku BPH, który pokieruje nim także po połączeniu z GE.
Do 2011 roku bank otworzy 220 nowych placówek własnych i w sumie będzie ich wtedy 530 (obecnie dwa banki mają ich 329). Uruchomi też 450 placówek partnerskich (teraz jest ich 178). Dodatkowo sprzedażą produktów BPH-GE będzie się zajmować 450 mobilnych sprzedawców, 4 tys. agentów i 2,3 tys. dilerów samochodowych.