– W przyszłym roku chcemy uruchomić co najmniej 500 kolejnych bankomatów – zapowiada Cezary Dyrcz, dyrektor ds. wsparcia i rozwoju spółki Bankomat24/Euronet. Obecnie ma ona ponad 2 tys. bankomatów, z czego 1,5 tys. w tzw. niezależnych lokalizacjach, czyli poza placówkami banków. Dodatkowo zarządza również 400 maszynami należącymi do banków.

Poza tym w pierwszym kwartale 2010 r., po długich przygotowaniach, rozpocznie się realizacja projektu budowy sieci wpłatomatów. Spółka nie ujawnia informacji o planowanej liczbie tych maszyn.

Wprowadza też nowe usługi. Uruchomiona została (poprzez należącą do tego samego właściciela spółkę RIA Financial Services) usługa międzynarodowych przekazów pieniężnych, które bez użycia karty można odebrać w polskich bankomatach Euronet.

Transakcja jest szybka, odbiorca przekazu otrzymuje od nadawcy kod bezpieczeństwa i wypłaca gotówkę z bankomatu. Można w ten sposób realizować przekazy nadawane w Wielkiej Brytanii, ale już wkrótce także w Irlandii, we Włoszech, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych.