- Procedura sprzedaży odbywa się według  planu - oświadczyło w komunikacie RBI, podkreślając, że żadne przepisy prawa nie zostały naruszone. Raiffeisen Bank International podkreśla, że zamierza też ściśle współpracować z KNF.

Tymczasem przedstawiciele polskiego nadzoru finansowego przypominają, że zobowiązania Raiffeisen Bank International dotyczące wejścia Raiffeisen Bank Polska na GPW pozostają aktualne. W 2012 r. KNF, wyrażając zgodę na przejęcie przez Raiffeisen Bank Polska akcji Polbank EFG, nakazała wprowadzenie połączonego banku na GPW do końca czerwca 2016 r.

Komisji Nadzoru Finansowego zagroziła RBI odebraniem prawa głosu Austriakom, co według specjalistów ma prawo i potrafi zrobić. KNF już wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie odebrania prawa wykonywania głosu z akcji Raiffeisen Polbanku.

Raiffeisen Bank International chce do końca 2017 roku zmniejszyć swe aktywa w Rosji, na Ukrainie, a także na Węgrzech oraz w Polsce. Zamierza też  znaczne ograniczyć, lub nawet zaprzestanie działalności w Azji do końca 2017 roku a w USA do końca 2016 roku.