Komisja Nadzoru Finansowego szuka banku, który byłby chętny przejąć SKOK Wesoła w Mysłowicach.

Nadzór poinformował, że wobec stwierdzenia, że w sektorze SKOK nie ma kasy spełniającej ustawowe warunki, pozwalające na udział w restrukturyzacji SKOK Wesoła, rozpoczyna poszukiwanie banku, który byłyby chętny przejąć tę kasę.

- Jednocześnie, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności procesu, KNF w terminie 30 dni oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Wesoła. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 27 kwietnia 2015 r. włącznie - podała KNF.

O tym, że SKOK Wesoła w Mysłowicach jest w bardzo złej kondycji było wiadomo i KNF już w maju ubiegłego roku wprowadziła w niej zarząd komisaryczny. Na koniec 2014 roku Kasa miała 63,5 tys. członków i 649,2 mln zł depozytów. To kolejny przypadek poszukiwania ratunku dla kasy poprzez przejęcie jej przez bank. Jako pierwszy zdecydował się na to Alior Bank, przejmując niewielki SKOK im. Św. Jana z Kęt, a potem bank Pekao, który zgłosił się do ratowania dużo większej SKOK im. Kopernika z siedzibą w Ornontowicach.