Reklama
Rozwiń

Były szef KNF w mBanku

Andrzej Jakubiak, były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, został pracownikiem jednego z największych banków komercyjnych w Polsce.

Publikacja: 26.01.2017 11:36

Były szef KNF w mBanku

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Andrzej Jakubiak został zastępcą dyrektora działu prawnego w mBanku – informuje „Gazeta Wyborcza", informację tę potwierdził oficjalnie bank. Jakubiak zakończył pięcioletnią kadencję na stanowisku przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego w połowie października 2016 r.

mBank jest czwartym co do wielkości bankiem komercyjnym w Polsce i kontrowersje może budzić nie sam fakt, że Jakubiak trafił do banku, ale to, że stało się to zaledwie trzy miesiące po tym jak przestał go nadzorować oraz biorąc pod uwagę zakres wiedzy i obowiązków byłego szefa KNF. Nie jest to jednak niezgodne z prawem - jak wskazuje „GW" urzędnicy mogą, w przeciwieństwie do prezesów, swobodnie przechodzić do pracy w sektorze prywatnym – w umowach nie stosuje się zapisów o konieczności wstrzymania aktywności zawodowej popularnych w przypadku osób zajmujących wysokie stanowiska.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych
Banki
Szwajcaria wraca do ery „zerowych” stóp procentowych