Konto w Aion Banku założyło 10 tys. Polaków, którzy wpłacili na rachunki oszczędnościowe ponad 500 mln zł. Instytucja działająca tylko w cyfrowym świecie udostępniła aplikację dającą w pełni zdalny dostęp do zarządzania finansami osobistymi.

- Wyniki po pierwszym miesiącu naszej działalności pokazują czego dzisiaj szukają Polacy. Oprócz wysokiego zainteresowania prawdziwie darmowym kontem, szczególnie cieszy nas suma kwot zebranych na rachunkach oszczędnościowych – ponad pół miliarda zł w depozytach. Zdobyliśmy zaufanie dzięki korzystnej ofercie i łatwości założenia rachunku w aplikacji mobilnej – mówi Karol Sadaj, szef Aion Banku w Polsce.

Projekt stworzony przez m.in. Wojciecha Sobieraja (współtwórca i wieloletni prezes Aliora) oferuje konta oszczędnościowe, które w zależności od planu gwarantują od 1 proc. do 1,5 proc. w skali roku, z miesięczną kapitalizacją.

Niedawno oprócz darmowego konta Aion Bank zaoferował też w pełni cyfrowe pożyczki gotówkowe. Finansowanie to oferuje zarówno obecnym klientom, którzy otrzymają pożyczkę bez prowizji, jak i osobom nie korzystającym z jego usług. Proces aplikacji o pożyczkę jest w pełni cyfrowy i można go przeprowadzić online, bez wychodzenia z domu. Klient może wnioskować o kwotę do 90 tys. zł z okresem spłaty do 84 miesięcy.