— Zarząd Banku Handlowego deklarował akcjonariuszom, że niewykorzystany kapitał będzie im zwracał. Nam zależy na utrzymaniu współczynnika wypłacalności między 10, a 12 proc. Na koniec września przekraczał 15 proc. — mówi Sławomir Sikora. — Dlatego bank będzie zmierzał do tego, żeby oddać inwestorom niewykorzystywany kapitał. Prezes Handlowego nie chciał powiedzieć czy chciałby oddać akcjonariuszom tylko zysk za 2009 rok czy wypłacić także ekstra dywidendę i zmniejszyć kapitały. W tym roku właściciele prawie wszystkich banków, zgodnie z zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego, zdecydowali o zostawieniu zysku spółki w banku.

Sławomir Sikora uważa, że nadzór nie powinien traktować wszystkie banki jednakowo. — Wystarczy popatrzeć na współczynnik wypłacalności, tzw. Tier 1, który liczony jest od kapitałów własnych, a nie także od tych pożyczonych — twierdzi prezes Handlowego.

Mariusz Grendowicz nie będzie uczestniczył w dyskusji dotyczącej wypłaty dywidend z zysku 2009 r. — Zarząd banku jeszcze nie dyskutował tej kwestii — mówi prezes BRE. — Nie wyobrażam sobie jednak w obecnej sytuacji, że bank będzie wypłacał dywidendę.