PL Holdings został utworzony na potrzeby tej transakcji przez fundusz inwestycyjny Abris Fund, który w Polsce jest właścicielem m.in. FM Banku. WestLB Bank Polska specjalizuje się w hurtowej bankowości komercyjnej i inwestycyjnej. Jego oferta skierowana jest głównie do dużych spółek oraz jednostek samorządu terytorialnego. W transakcji zakupu Banku chce wziąć też udział Dom Maklerski IDMSA.

Z kolei Fiat Powertrain Technologies może kupić 50 proc. udziałów spółki Fiat-GM Powertrain Polska od General Motors LLC. FPT produkuje silniki samochodowe różnego typu. Fiat-GM Powertrain Polska zajmuje się montażem małych silników samochodowych Diesla (o pojemności 1,3 litra) oraz części do nich. Transakcja ma polegać na nabyciu przez FPT 50 proc. udziałów Fiat-GM Powertrain Polska od dotychczasowego właściciela - General Motors LLC. W efekcie Fiat Powertrain Technologies obejmie samodzielną kontrolę nad przejmowaną spółką.

Inter-Consult oraz C&C Partners Telecom mogą się połączyć. Firmy te zajmują się sprzedażą usług telefonii komórkowej oraz telefonów i akcesoriów do nich - są autoryzowanymi partnerami spółki Polkomtel. W wyniku transakcji zostanie utworzony wspólny przedsiębiorca pod nazwą Telplus - 60 proc. udziałów obejmie w nim Inter-Consult, natomiast 40 proc. przypadnie C&C Partners Telecom.