Dzisiaj po południu notowania akcji Banku Pekao spadają o 3,1 proc., do 101,6 zł. Oznacza to pogłębienie przeceny od dzisiejszego otwarcia, gdy kurs spadał tylko o 0,8 proc. Obroty nie są wzmożone, do godz. 13 właścicieli, czyli na półmetku dnia, zmieniło 330 tys. papierów, średnia sesyjna z ostatnich trzech miesięcy to 610 tys. sztuk.

Powodem przeceny mogą być roszady w zarządzie Pekao. W piątek po sesji bank podał, że Michał Krupiński zrezygnował z funkcji prezesa ze skutkiem natychmiastowym. Nowym prezesem będzie Marek Lusztyn, dotychczasowy wiceprezes nadzorujący obszar ryzyka, doświadczony bankowiec z prawie 20-letnim stażem w Pekao, który wcześniej odpowiadał za ryzyko w UniCredicie (wcześniejszy główny właściciel Pekao). Z zarządu zrezygnowali także Michał Lehmann i Piotr Wetmański, których obszarem były odpowiednio operacje i strategia.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Marek Lusztyn zapowiada, że strategia banku zostanie podtrzymana. Celem jest nadal 11,5 proc. ROE z odchyleniem +/- 0,5 pkt proc.