fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Podejmą śledztwo w sprawie wypadku Alana Andersza

Kadr z filmu "39 i pół"
materiały prasowe
Potrzebne są konfrontacje świadków, dlatego prokuratura musi wrócić do sprawy wypadku Alana Andersza, młodego aktora i jurora polsatowskiego show „Tylko taniec" – uznał warszawski sąd
18 lutego 2012 aktor spadł ze schodów podczas bójki w Klubie Willa Matrix w Warszawie. Z powodu odniesionych urazów trafił do szpitala. Jego stan był ciężki. Lekarze utrzymywali go w śpiączce farmakologicznej. Mokotowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wydarzeń w Klubie Willa.
Dotyczyło ono spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu młodego aktora. Po czterech miesiącach śledztwo umorzono. Prokuratorzy uznali, że podczas imprezy Mateusz B. i Alan Andersz szarpali się na schodach przed klubem, trzymając się za ubrania. Schody były oblodzone. Jeden z nich poślizgnął się, pociągając za sobą drugiego.
Sam Andersz niewiele pamiętał z całego zajścia. Postępowanie umorzono z braku znamion czynu zabronionego. Od decyzji prokuratury odwołał się pełnomocnik pokrzywdzonego i sprawa trafiła do sądu. – Ten nakazał nam podjąć postępowanie i przeprowadzić konfrontacje świadków – tłumaczy Paweł Wierzchołowski, szef mokotowskiej prokuratury. Dodaje, że w na początku stycznia zapadną decyzje co dalej z tą sprawą.
Alan Andersz jest młodym aktorem. Ma zaledwie 24 lata. Zadebiutował w 1999, w serialu „Ja Malinowski" jako bliźniak. Był tancerzem grupy V2 prowadzonej przez Augustina Egurrolę oraz warszawskiej formacji tanecznej Kamion Dance Piotra Galińskieggo. Tańczył również w formacji Jazz One prowadzonej przez choreografa jazzowego Pawła Michno w ramach działalności szkoły Egurrola Dance Studio. Znany jest m.in. z roli Pawła w serialu „Na Wspólnej", oraz 39,5.Jest jurorem w polsatowskim show "Tylko taniec".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA