fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jan Żaryn zaprasza do warty honorowej

W Sieci Opinii
O tym dla kogo i dlaczego Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza oddaje hołd 15 sierpnia mówił portalowi fronda.pl profesor Jan Żaryn
Warta honorowa wystawiana 15 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim ma już swoją tradycję. Wszyscy, którzy zostali odznaczeni szczególnie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także przez innych prezydentów, bo nie chcemy nikogo wykluczać - składają hołd parze prezydenckiej, jak i wszystkim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.
Dodaje:
Chcemy oddać hołd szczególnie tym, którzy pozytywnie wpisali się w naszą współczesną historię i tych, którzy działali na niwie utrwalania pamięci historycznej w polskim narodzie w III RP. Mam na myśli m.in. Janusza Kurtykę, Janusza Krupskiego, Władysława Stasiaka, Tomasza Mertę, Andrzeja Przewoźnika, Sławomira Skrzypka i wielu innych, którzy w różnych miejscach pełnili funkcję zdawali sobie sprawę jak ważna jest pamięć historyczna dla naszego narodu.
Żaryn chce uczynić z tej tradycji coś stałego:
Warta honorowa jest już tradycją i chcemy, aby była żywa w następnych latach. Ona zgrupowała przed Pałacem Prezydenckim ponad 100 osób w zeszłym roku. Zapraszamy zatem i w tym roku, aby pamięć o wojnie w 1920 r. i Cudzie nad Wisła i tych, którzy dbali aby ta pamięć nie zaginęła – zostali symbolicznie uhonorowani.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA