fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Agnieszka w USA: widać zmęczenie

Agnieszka Radwańska gra już drugi tydzień po igrzyskach
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Agnieszka Radwańska wygrała pierwszy mecz dużego turnieju w Cincinnati, ale wyglądało na to, że kontuzjowany bark znów boli
Wynik jest pomyślny, Polka pokonała Szwedkę Sofię Arvidsson 6:4, 6:3, ale mecz nie wypadł okazale. Na rozpalonym korcie centralnym obie tenisistki męczyły się z pogodą i własnymi słabościami, Radwańska pokonała je szybciej, choć chwilami miała nietęgą minę.
Choć przedolimpijska umowa się skończyła, w amerykańskim tournee wciąż towarzyszy Agnieszce trener Tomasz Wiktorowski. Na razie musiał doradzać więcej ataku, przede wszystkim dlatego, by oszczędzać poklejony plastrami prawy bark tenisistki. Może w trzeciej rundzie, czyli 1/8 finału będzie trochę łatwiej. Sloane Stephens to nastoletnia nadzieja Amerykanów, na razie z pewnymi sukcesami w kategorii juniorów, zwłaszcza w deblu. W singlu zasłużyła na dziką kartę, ale na zwycięstwo nad trzecią rakietą świata, chyba jeszcze nie.
Poza najlepszą polską tenisistką do Cincinnati przyjechała cała nasza reprezentacja olimpijska. Urszula Radwańska przeszła w poniedziałek pierwszą rundę, w drugiej grała w środę z Jarosławą Szwedową (Kazachstan) i też wygrała, choć po kreczu rywalki. Następny mecz z Sereną Williams, to jak niedawno w Londynie, wyzwanie największe z możliwych.
Na razie w turnieju męskim więcej mówi się o nieobecności Rafaela Nadala w US Open (Hiszpan oficjalnie wycofał się z gry w Nowym Jorku, gdyż nie odzyskał formy po kontuzji kolana w Wimbledonie) niż o wielkich meczach. Z byłych zwycięzców w Cincinnati odpadł już Andy Roddick, ale to dziś sensacja nie jest. Singlowe ambicje Łukasza Kubota skończyły się po pierwszym spotkaniu, lecz w deblu u boku Janko Tipsarevicia Polak poradził sobie znacznie lepiej. Para polsko-serbska pokonała w dwóch setach debel Jamie Murray i Fredrik Nielsen, kto nie pamięta: to tegoroczni nieoczekiwani mistrzowie Wimbledonu. Po mistrzach na drodze Kubota i Tipsarevicia staje para Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, co oznacza, że turniejem deblowym w Cincinnati polscy kibice mogą interesować się dłużej.
Nie dotyczy to turnieju kobiecego, gdyż Klaudia Jans-Ignacik po zwycięstwie w niedzielę w Montrealu i zmianie partnerki z Francuzki Kristiny Mladenovic na rodaczkę Alicję Rosolską już odpadła.

Turniej WTA i ATP w Cincinnati

Kobiety – II runda: A. Radwańska (Polska, 1) – S. Arvidsson (Szwecja) 6:4, 6:3; U. Radwańska (Polska) – J. Szwedowa (Kazachstan) 4:6, 4:1, krecz. I runda debla: V. Lepchenko, S. Stephens (USA) – K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska) 6:3, 6:4.
Mężczyźni – I runda debla: Ł. Kubot, J. Tipsarević (Polska, Serbia) – J. Murray, F. Nielsen (W. Brytania, Dania) 6:4, 7:6 (7-1)
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA