fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jan Filip Libicki: Żadnej propozycji z PO na razie nie dostałem

W Sieci Opinii
O transferze Joanny Kluzik-Rostkowskiej do PO, premierze Tusku i Jarosławie Kaczyńskim - Jan Filip Libicki mówi serwisowi "W sieci opinii"
Joanna Kluzik Rostkowska zmieniła partyjny szyld i przeszła do PO. Jak pan ocenia tę decyzję? Czy Platforma Obywatelska stanie się dla również dla posła Libickiego nową „ziemią obiecaną”?

Joanna Kluzik-Rostkowska od dłuższego czasu mówiła o potrzebie przeciwstawienia się zagrożeniu powrotu PiS do władzy. Premier Tusk mówił zaś o szerokim froncie, nazwijmy go „promodernizacyjnym” różnych ludzi z różnych środowisk. De facto więc i premier i Joanna mówią o tym samym. Stąd w tej perspektywie jej związanie się z PO wydaje mi się czymś naturalnym. Przekonanie, że podstawowym dziś problemem polskiej polityki jest odebranie PiS możliwości powrotu do władzy - jest to teza którą podzielam. Żadna konkretna propozycja ze strony PO dotąd pod moim adresem nie padła. Jeśli się takowa pojawi – odniosę się do niej.

Znany jest Pan ze swojego tradycjonalistycznego podejścia do religii. Na sobotniej konwencji PO premier Tusk powiedział "Ten rząd dziś - i jeśli wygramy - nasz przyszły rząd - nie będzie się nisko kłaniał ani bankierom, ani związkowcom. Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół - przed Bogiem, a nie przed księdzem" .Czy słowa premiera nie obrażają polskiego Kościoła?

Są to stanowcze słowa, ale raczej skierowane do tych kapłanów, którzy przekraczają granicę swej misji. Dziś w Polsce możemy mówić – moim zdaniem – o nielicznych takich przypadkach. Ich symbolem jest ojciec Rydzyk. To kapłan głęboko zaangażowany politycznie ze szkodą dla swej kapłańskiej posługi. Z takiej oceny tego zjawiska zrodził się promowany przeze mnie projekt ustawy medialnej. Ufam, że słowa te pomogą mi w jego ostatecznym złożeniu.

Panie pośle, czy jest jakaś rzecz, za którą ceni pan prezesa PiS?

Jarosław Kaczyński bardzo lubi zwierzęta. To u polityka ogromna zaleta.
Przed nami kilka miesięcy do wyborów. Który wariant koalicji jest pańskim zdaniem bardziej prawdopodobny PO-SLD czy PiS-SLD?

O koalicjach rozmawia się po zakończeniu głosowania. Nie chciałbym występować tutaj w roli wróżki.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA