fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Sejm odrzucił sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

W Sieci Opinii
Sejm odrzucił sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2010 roku. Wcześniej zrobił to Senat. Jeśli decyzję parlamentu potwierdzi prezydent, kadencja wszystkich członków KRRiT wygaśnie w dwa tygodnie po głosowaniu w Sejmie
Za odrzuceniem sprawozdania głosowało 355 posłów, 49 było za jego przyjęciem, a sześciu wstrzymało się od głosu. Wniosek o odrzucenie sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na początku czerwca rekomendowali Sejmowi posłowie z Komisji Kultury i Środków Przekazu.
We wtorek decyzję o głosowaniu za odrzuceniem sprawozdania KRRiT podjęły władze klubu PO. Jak mówił wówczas rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz: przede wszystkim ze względu na to, jak zachowywali się tam przedstawiciele SLD.
Teraz przyszłość KRRiT, działającej w obecnym składzie od sierpnia minionego roku, zależy od prezydenta . Według dotychczasowych wypowiedzi jego doradców, Bronisław Komorowski nie podjął jeszcze decyzji.
Cieszy nas, że w tej sprawie zapanowała wyjątkowa zgoda między koalicją rządzącą a PiS. Inna sprawa, że to zgoda wyłącznie oparta na chęci „dokopania” towarzyszom z SLD.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA