fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Exatel ciągle bez prezesa

Rada nadzorcza Exatela (spółka telekomunikacyjna należąca do grupy Polskich Sieci Elektroenergetycznych) unieważniła konkurs na prezesa zarządu tej firmy. Przez kolejne trzy miesiące pełniącym obowiązku prezesa zarządu będzie oddelegowany z rady nadzorczej Andrzej Piotrowski.
W konkursie wzięło udział trzynaście osób, ale rada nadzorcza nie zdecydowała się na żadną z tych kandydatur. Nie podano przyczyn unieważnienia konkursu.
Wzięli w nim udział m.in. pełniący obowiązki Andrzej Piotrowski, a według nieoficjalnych informacji również poprzednio kierujący Exatelem: Wojciech Lubczyński, Jarosław Starczewski, Krzysztof Witoń. Według osób zbliżonych do organizatorów konkursu wycofał się z niego typowany na zwycięzcę Zdzisław Nowak (szef Telekomunikacji Polskiej w latach 1993-1995, a w 1997 r. Tel-Energo, czyli dzisiejszego Exatela), co miało być przyczyną unieważnienia postępowania.
Stan przejściowy trwa w firmie od sierpnia 2006 r., czyli od rezygnacji z prezesury Jarosława Starczewskiego. Przez 1,5 roku – jako pełniący obowiązki prezesa – zastępował go Wojciech Lubczyński. Tuż po wyborach Lubczyński został odwołany, a na jego miejsce powołano Andrzeja Piotrowskiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA