fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Grzegorz Schetyna: Chcemy wygrać samodzielnie

W Sieci Opinii
Grzegorz Schetyna w "Faktach po faktach" straszył rządami PiS i tłumaczył, że brutalny spot wyborczy to ukłon w stronę... niezdecydowanych
Marszałek Sejmu stanął przed zarzutem wyolbrzymiania wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej kanclerz Niemiec.
Wróciły demony historii 2005-2007, wszyscy zapomnieli, że takim językiem można się w Europie porozumiewać. (…) Ta sprawa nie będzie cichła, bo nabrała swojego tempa i swojego życia. (…) Na pewno zrujnowała budowany wizerunek wyważonego, nieagresywnego polityka i nagle okazało się, że to wszystko jest udawane.
Jaki wynik pokazują wewnętrzne sondaże PO? Kto się znajdzie w ewentualnej koalicji?
Ten dzisiejszy wieczór i jutrzejszy może jeszcze coś zmienić, nie mam pewności co do głosów i ostatecznych wyników. Chcemy wygrać samodzielnie. Ale mówimy wprost - zawsze pierwszym wyborem będzie dla nas PSL, bo to jest sprawdzona koalicja.
Wśród licznych obietnic, którymi Platforma Obywatelska kusi wyborców, jest gwarancja kolejnych czterech lat na uboczu kryzysu szalejącego w Europie. Ale to przecież obiecują wszystkie partie...
Jak widzę debatę między Rostowskim a Napieralskim, to naprawdę uważam, że takich ludzi jak Rostowski trzeba chronić - z nimi można przechodzić przez kryzys, odwrotnie niż w pierwszym przypadku.
Platforma zarzucała PiS „granie” katastrofą smoleńską, tymczasem sama w ostatnim spocie odwołała się do najbardziej prymitywnych emocji. Marszałek nie widzi w tym nic złego:
To jest prawdziwy obraz. Chcemy trafić do tych ludzi, którzy mówią „ech, nie ma co iść na wybory, to nie ma znaczenia”. (…) To nie jest Smoleńsk, to jest obraz pewnych ludzi, którzy żyją nienawiścią i język nienawiści nie jest dobrym wyjściem.
Pełna zgoda, panie marszałku. Ale ten spot właśnie takim językiem się posługuje.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA