fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Tomasz Nałęcz: Czułbym się zdrowiej, gdyby Kopacz była ministrem zdrowia

W Sieci Opinii
W „Salonie Politycznym Trójki" Tomasz Nałęcz powiedział, że postulat Ruchu Palikota dotyczący usunięcia krzyża z sali sejmowej byłby "niefortunnym" pomysłem
Nałęcz na temat pomysłu Palikota powiedział:
Przeciwnicy krzyża w Sejmie nie biorą pod uwagę jednego - że krzyż w Polsce nie jest tylko znakiem religijnym. Trzy krzyże stoją przed Stocznią Gdańską i myślę, że nikt nie wpadnie na pomysł, by w imię świeckości państwa je stamtąd usunąć.
Przestrzegał przed wojną religijną:
Dla nas Polaków, zarówno wierzących jak i niewierzących, krzyż nie jest tylko znakiem religijnym, ale jest także symbolem polskości. Myślę więc, że nie jest to fortunny pomysł. W XXI wieku, kiedy jest tyle zadań do spełnienia, fundować sobie w centrum Europy wojnę religijną - to jest bez sensu.
Minister stwierdził, że współczuje Ewie Kopacz stanowiska:
Szkoda mi pani Ewy. Nie będzie bardziej zużywającego stanowiska niż marszałek Sejmu w tym Sejmie. To jest bardzo dzielna i mężna kobieta. Jako były, obecny i przyszły pacjent czułbym się zdrowiej, gdyby Kopacz była ministrem zdrowia.
Prezydencki doradca nie widzi problemu w powołaniu rządu dopiero w grudniu:
To byłoby bardzo dobre rozwiązanie, bo bylibyśmy bliscy uczynienia koła kwadratem, a kwadratu kołem. Z jednej strony ministrowie, którzy przez długie miesiące przygotowywali się do prezydencji w Unii, mogliby wykorzystać swoje doświadczenie, a z drugiej strony powstałby rząd w konstytucyjnych terminach.
Jak zwykle, wszystkie pomysły Platformy Obywatelskiej spotykają się z aprobatą Tomasza Nałęcza.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA