fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Gdzie jest Tusk? Pływa w wodzie sodowej? Nie, pisze exposé

W Sieci Opinii
Od pewnego czasu dziennikarze i komentatorzy zastanawiają się, gdzie podział się premier Tusk. Po wygranych wyborach zniknął z radarów jak UFO
Konrad Piasecki z RMF FM na Twitterze przedstawił zasłyszaną odpowiedź:
W KPRM wylano na korytarze hektolitry wody sodowej, Donald Tusk pływa sobie na różowym materacu, popija drinki i puszcza nagrania z wieczoru wyborczego.
Okazuje się, że to tylko żart. Według "Rzeczpospolitej" Donald Tusk rozpoczął pracę nad swoim wystąpieniem w Sejmie.
Z informacji „Rz" wynika, że nad przygotowaniem koncepcji exposé pracują z premierem Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Gospodarczej, oraz minister finansów Jacek Rostowski.
Premier w exposé ma mówić o drugiej fali kryzysu:
Szef rządu ma mówić w exposé, że priorytetem w sferze finansów publicznych jest pilnowanie deficytu i zredukowanie go do 2,9 proc. PKB w 2012 r. Jeśli się to uda, rząd wróci do zasadniczej stawki VAT 22 proc. w 2014 roku.
Prof. Stanisław Gomułka, ekonomista BCC i były wiceminister finansów w rządzie Tuska, komentuje:
Rodzi się jednak pytanie o to, jak realny jest program zmniejszenia deficytu. Może się pojawić problem, bo jeżeli nie będzie oszczędności w wydatkach socjalnych, to trzeba będzie zmniejszać inwestycje. Premier nie będzie miał żadnych problemów, by znów składać obietnice, z których nie wywiązał się przez cztery lata, a ich realizacja nie wywoła kosztów politycznych.
Czeka nas exposé o drugiej fali kryzysu i kolejne obietnice bez pokrycia. Bardziej podobał się nam pomysł z materacem i drinki z palemką...
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA