fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wojciech Maziarski: Pamięć nie służy PiS-owi

W Sieci Opinii
Felietonista "Gazety Wyborczej" wypomina opozycji, że wraz z wszystkimi bodaj naczelnymi gazet stanęła w obronie zagrożonej przez senacką większość wolności prasy
I wywodzi:
Senatorzy wymyślili (na szczęście zaczęli się z tego wycofywać), że zmuszą redakcje do publikowania polemik i dywagacji nadsyłanych przez bohaterów publikacji. Redaktorzy zgodnym chórem zaprotestowali, a PiS natychmiast zwietrzył krew i ruszył na polowanie. - To nie Senat dybie na wolność słowa, tylko Platforma - zakomunikował Adam Hofman i zapowiedział, że jego partia będzie bronić mediów przed PO.
A przecież to nie koniec:
W ogóle pamięć nie służy PiS-owi. Na przykład osoby nie najmłodsze, za to pamiętliwe, czują się nieco zdezorientowane, gdy słuchają Jarosława Kaczyńskiego pomstującego na społeczne nierówności i obiecującego, że po dojściu do władzy dobierze się do "głębokich kieszeni". Przecież właśnie rząd PiS kilka lat temu doprowadził do obniżenia podatków, na czym najbardziej skorzystali najzamożniejsi płacący wcześniej 40-proc. PIT (nie żebym krytykował to słuszne posunięcie, po prostu stwierdzam fakt i przypominam, gdyby ktoś zapomniał).
Wymieniwszy jeszcze - na marginesie, chyba z rozpędu  - Millera z 50 proc. podatkiem oraz Palikota z Przyjaznym Państwem budującym fabryki, Wojciech Maziarski kończy:
Ja też często tak mam, że najlepsze pomysły przychodzą mi do głowy poniewczasie. Za tydzień na pewno wymyślę puentę do tego felietonu.
To my służymy podpowiedzią – trzeba nakazać, by zawsze, gdy kolejny pomysł polityków partii władzy okaże się tak niemądry jak ten o publikowaniu "odpowiedzi" na krytyczne teksty, używać tylko kwantyfikatorów ogólnych - politycy, posłowie, senatoriowie. I załamywać ręce nad całą "klasą polityczną". Oddajemy red. Maziarskiemu tę puentę za darmo.
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA