fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Chińczycy odkupują swój portal

Bloomberg
Yahoo dogadał się z kierownictwem serwisu Alibaba. Na mocy porozumienia Chińczycy odkupią należący do amerykanów pakiet udziałów we własnej spółce
Yahoo posiada obecnie 40 proc. udziałów w serwisie Alibaba. Kłopoty finansowe spółki oraz coraz silniejsza konkurencja ze strony Google i Facebooka zmusiła szefów Yahoo, do wycofania się z chińskiego interesu. Lata negocjacji w końcu zakończyły się porozumieniem. Na jego mocy Alibaba odkupi od Yahoo własne udziały. Wartość transakcji wyniesie 7,1 mld dol. Jej zawarcie jest kluczowe dla biznesowej strategii chińskiego serwisu i jego planów debiutu giełdowego.
- Nie możemy się doczekać chwili, kiedy będziemy mogli przekazać dochody z tej transakcji naszym akcjonariuszom – poinformował Timothy R Morse, dyrektor finansowy w Yahoo.
Transakcja ma ogromne znaczenie dla Chińczyków. Pozwala ona m.in. na dokup udziałów w Yahoo. Obecnie chińska spółka posiada pakiet 20 proc. akcji amerykańskiego serwisu. Wielu analityków spekuluje, że jeśli Alibaba zadebiutuje na giełdzie to część z uzyskanych tak funduszy zainwestuje właśnie w udziały w Yahoo.
- Transakcja otwiera nowy rozdział w naszych stosunkach z Yahoo – stwierdził , Jack Ma, prezes Grupy Alibaba. Przyznał, że jego firma jest żywo zainteresowana dalszą współpracą z Amerykanami, by wspólnie kontynuować ekspansję na nowe rynki na świecie.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA