fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Trochę słońca w tę noc

Rzeczpospolita
W sylwestra będzie kilka znaczących imprez. Powinni wybrać się na nie stali bywalcy klubów oraz ci, którym Mikołaj zamiast prezentów zostawił pod choinką trochę pieniędzy. Gdybym bawił się w mieście, znajomych zabrałbym np. do Balsamu...
Podczas interdyscyplinarnej imprezy w Forcie Mokotowskim z koncertem „Podaruj mi trochę słońca” wystąpi Ewa Bem z zespołem. Przed i po koncercie jazzowej diwy muzykę będą puszczali znani nad Wisłą didżeje: Cpt Sparky i Papa Zura. – Sylwester to dla nas duża sprawa – mówi Cpt. Sparky. – To również trudna do grania impreza, bo nie ma na niej wyłącznie klubowej publiczności. Przychodzą ludzie, którzy mają pieniądze, ale w klubach bywają sporadycznie. Dlatego często mamy prośby o puszczenie hitów z radia. My tego nie gramy, bo po prostu nie mamy takich płyt ze sobą.
Sparky zaprasza też na sylwestrowy koncert Bem: – Ewa jest fajną osobą. Mamy jej utwory na swojej płycie. Z kolei my będziemy miksowali funky, soul i disco. Po takim rozruchu wpadłbym na chwilę do Mono posłuchać austriackiego duetu house – Global Deejays. W końcu stworzył popularny od trzech lat remiks „The Sound of San Francisco” z hymnu hippiesów „San Francisco” Scotta McKenziego.
Stąd niedaleko do Vinylu, gdzie zaplanowano noworoczną edycję house’owego cyklu „Love Bomb!” z angielskim didżejem Mr Pete Haywoodem w roli głównej. W branży nazywają go ojcem chrzestnym wszystkich didżejów – ja nie wiem, co to znaczy. Każdy niech sam sobie wytłumaczy, a przy okazji w Vinylu z pewnością posłucha leniwego, deephouse’owego kawałka Haywooda „Sleepless In Warsaw”.
Potem przeniósłbym się na Bliski Wschód... za sprawą sylwestra w klubie Sheesha, gdzie będą pokazy tańca brzucha, muzyka hinduska, arabska i turecka.
Potem szybki skok na prawą stronę Wisły. Dlaczego? Z czystej i niezdrowej ciekawości chciałbym zobaczyć, co się dzieje w M25. W klubie Krystiana Legierskiego noworoczna impreza przebierana odbędzie się pod hasłem fetysz. Lateksowe uniformy na niewiastach, wampiryczni młodziankowie... Wystąpią m.in. Skinny Patrini, Splendor, Adriano Canzian, Peter Laut, Digital Princezz, Kim, Sets, Słowik.
Nie mógłbym też ominąć powstającego alternatywnego zagłębia klubowego przy ul. 11 Listopada. Kto spędza sylwestra poza domem, ten wie, że już po północy wędrujący po mieście klubowicze są wpuszczani do lokali rozrywkowych ze zniżką. Ale w praskiej Hydrozagadce nie będzie tego problemu. Odbywa się tu dwuetapowy, alternatywny festiwal „Weź To Wyłącz”. Tegoroczną edycję zaczną występy Felix Kubin, Deuce. Drugą – noworoczną – zacznie tuż po północy koncert Dick4Dick oraz Luzik, Quodlibet 64 i Drewbudeus.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA