fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Delegowanie sędziów: Sędziowie w Ministerstwie Sprawiedliwości ale nie w sądach

Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
Sędziowie są delegowani do pracy w resorcie sprawiedliwości. Tymczasem sądy mają zaległości w rozpoznawaniu spraw
Wczoraj na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pojawił się komunikat Departamentu Kadr informujący, że w związku z zaległościami w rozpoznawaniu spraw w warszawskich sądach okręgowych i rejonowych poszukiwani są sędziowie, którzy zgodziliby się na delegowanie do pełnienia obowiązków sędziego co najmniej przez rok w tych sądach.
Jak wskazują dane przesłane do redakcji, do pracy w samym Ministerstwie Sprawiedliwości na dzień 31 października 2011 r. delegowanych było 154 sędziów, w tym na czas określony - 25 sędziów.
Nasuwa się tutaj pytanie, czy nie powinno się delegować do poszczególnych sądów, w których są braki kadrowe i w związku z tym wystąpiły zaległości w rozpoznawaniu spraw - sędziów delegowanych do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości, a na ich miejsce zatrudnić urzędników służby cywilnej.
Dodam, iż sędziowie delegowani do pełnienia obowiązków w Ministerstwie Sprawiedliwości mogą zajmować następujące stanowiska urzędnicze:
- podsekretarza stanu,
- dyrektora departamentu lub biura,
- zastępcy dyrektora departamentu lub biura,
- naczelnika wydziału,
- wizytatora,
- głównego specjalisty,
z wyjątkiem stanowiska dyrektora generalnego urzędu.
Sędziowie po zakończeniu delegowania powracają do wykonywania obowiązków w sądach rejonowych, okręgowych lub apelacyjnych.
Nadmienić tutaj trzeba, że w okresie od 1 stycznia do 30 września 2011 r. delegowanie do Ministerstwa Sprawiedliwości zakończyło tylko 26 sędziów, z czego 6-ciu przeszło w stan spoczynku - pozostali nadal pełnią obowiązki na wymienionych wyżej stanowiskach.
 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA