fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Prezydent zafundował sobie iluminację za 600 tysięcy złotych

Bronisław Komorowski podczas inauguracji polskiej prezydencji w UE przed Pałacem Prezydenckim
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Tylko jedna firma zgłosiła się do przetargu na dostawę i montaż energooszczędnych urządzeń do oświetlenia Pałacu Prezydenckiego. Bronisław Komorowski będzie miał lampki za 600 tysięcy złotych
Prezydent Bronisław Komorowski zafundował sobie iluminację Pałacu Namiestnikowskiego za prawie 600 tysięcy złotych. Do przetargu na dostawę i montaż energooszczędnych urządzeń do oświetlenia budynku zgłosiła się tylko jedna firma.
Iluminacja będzie wyjątkowa - przekonują urzędnicy. Zamiast zwykłych lamp umieszczone zostanie wielokolorowe diodowe oświetlenie, które wyświetli na fasadzie budynku znaki graficzne.
Pałac Prezydencki na co dzień, po zmroku ma być biało-czerwony. Zdaniem pomysłodawców mat to kształtować podniosły nastrój wymagany charakterem miejsca, wpływać na ludzkie odczucia i emocje, a także tworzyć zapamiętywany wizerunek pałacu po zmroku.
Urzędnicy podkreślają, że nie chodzi tylko o względy estetyczne, a o budowanie publicznego wizerunku władzy prezydenta. Oświetlenie za ponad pół miliona złotych będzie działać z mocą ponad 10,5 kilowata.
Urządzenia mają zostać zamontowane tak, aby nie naruszały struktury budynku.
Iluminacja ma zmieniać się automatycznie, zostanie zsynchronizowane ze wschodami i zachodami słońca. Pozostaje też ręczne sterowanie urządzeniem.
Źródło: rmf24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA