fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Władysław Korzeniowski dostał 250 tys. zł kary

Dwóch inwestorów indywidualnych dostało od KNF po 250 tys. zł kary za wielokrotne naruszenie obowiązków informacyjnych
Komisja Nadzoru Finansowego na wtorkowym posiedzeniu jednogłośnie nałożyła na dwie osoby fizyczne (działające w porozumieniu) kary po 250 tys. zł za dwudziestodwukrotne naruszenie obowiązków informacyjnych związanych ze znacznymi pakietami akcji. Inwestorzy obracali dużymi pakietami papierów One-2-One, Procadu i Plast-Boksu. Transakcji dokonywali pomiędzy listopadem 2008 r. i wrześniem 2010 r. „Zapominali" jednak informować o przekraczaniu kolejnych progów głosów (zarówno w górę jak i w dół).
Z informacji „Parkietu" wynika, że jednym z ukaranych  inwestorów jest Władysław Korzeniowski, który swego czasu zasiadał nawet w radzie nadzorczej One-2-One. Nie chciał we wtorek na gorąco komentować kary. Nie ukrywał jednak swojego zaskoczenia. – Składałem wyjaśnienia w tej sprawie – przyznaje jedynie.
Kara nałożona na Korzeniowskiego i współpracującego z nim inwestora (jego tożsamość nie jest znana) są najwyższe w historii jakie KNF nałożyła na osoby fizyczne za złamanie obowiązków informacyjnych. – Nie mieliśmy też przypadku, żeby ukarana osoba tak wiele razy złamała przepisy – przyznaje Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF. DWOL
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA