fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze Europejskie

Kolejne 40 mln zł dla firm z inicjatywy Jeremie

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości udziela przedsiębiorcom najwięcej pożyczek z unijnej inicjatywy. Teraz pozyskała kolejne 40 mln zł dla firm
Agencja rozdysponowała już 35 mln zł pozyskane w ubiegłym roku i dlatego podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego drugą już umowę, tym razem na 40 mln zł, które też zaoferuje firmom. To największy kontrakt zawarty dotychczas pomiędzy BGK, a pośrednikiem finansowym w ramach unijnej inicjatywy Jeremie.
Jej celem jest ułatwienie dostępu do kapitału dla mikro, małych i średnich firm w postaci preferencyjnych pożyczek i poręczeń. Pieniądze na nie pochodzą z regionalnych programów operacyjnych sześciu województw (Wielkopolskie, Dolnośląskie, Łódzkie, Pomorskie i Zachodniopomorskie i Kujawsko-Pomorskie), które zdecydowały się wesprzeć swych przedsiębiorców nie tylko za pomocą dotacji, ale także tzw. instrumentów zwrotnych.
Swe środki regiony przekazały tzw. menedżerowi funduszy. Jego rolę w pięciu województwach pełni Bank Gospodarstwa Krajowego, a na Kujawach Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Następnie menedżer w konkursach wybiera podmioty, w tym fundusze pożyczkowe, które już bezpośrednio oferują pieniądze przedsiębiorcom.
Umowa zawarta przez WARP jest trzydziestą pierwszą jaką BGK zawarł z pośrednikami finansowymi, w tym dziesiątą w Wielkopolsce. Dotychczas łącznie w pięciu województwach (poza Kujawami) z preferencyjnych pożyczek i poręczeń skorzystało około 2300 firm.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA