fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Piotr Welk w Galerii 2,0

Piotr Welk "Procesy generujące obraz"
materiały prasowe
Galeria 2.0 zaprasza na spotkanie z cyklu UPGRADE!Warsaw. Dzisiaj o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Welka
Upgrade! to nieformalne spotkania artystów, kuratorów oraz ludzi zainteresowanych sztuką nowoczesną, w szczególności tworzoną przy pomocy mediów elektronicznych. Twórcy z całego świata budują wspólne środowiska ponad podziałami wynikającymi z lokalizacji.
Pierwszy Upgrade! zorganizowała Yael Kanarek w 1999 r. w Nowym Jorku. W roku 2003 w Kanadzie zaistniał Upgrade! Vancouver. Akcja stała się zjawiskiem międzynarodowym. Z czasem przybywały kolejne węzły w różnych miastach. Warszawski Upgrade! powstał w 2007 roku w Dziekance - akademiku Akademii Muzycznej im Fryderyka Chopina. Jego koordynatorem jest Roch Forowicz, asystent na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.
- Tworzone przeze mnie programy są mechanizmami, które uruchamiają procesy generujące obraz. Dokonuję świadomego ukierunkowania tych procesów, nadając im pewien cykl, wokół którego przebiegają, lecz później ich intensywność i kolejność pozostawiam temu, co się dzieje w warstwie dźwiękowej otoczenia - opowiada o swoich pracach, które zaprezentuje na wystawie "Procesy generujące obraz", Piotr Welk.
Artysta tworzy skomplikowane i piękne struktury wykorzystując do tego proste reguły logicznego języka, programu komputerowego. Efekt swoich działań przekształca w grafikę, uzyskane w ten sposób kompozycje są kompilacją myśli artysty i działania systemu. - To co robię, pozwala mi eksperymentować, poszerzać własne doświadczenia - mówi artysta.
Wystawę "Procesy generujące obraz" można będzie oglądać do 2 grudnia, w godzinach 12-18 w Galerii 2,0. mieszczącej się na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie; ul. Krakowskie Przedmieście 5 , Pałac Czapskich-Raczyńskich (ostatnie piętro ).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA