fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Schetyna ministrem transportu, Nowak ministrem sportu

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Były Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna nie zdradza, jaką propozycję otrzymał od premiera Donalda Tuska
Ministerstwo transportu ma powstać po oddzieleniu go od ministerstwa infrastruktury.
Schetyna zgodził się na objęcie stanowiska, jednak pod warunkiem, że zostanie także wicepremierem.
Premier Donald Tusk spotkał się dzisiaj z byłym marszałkiem Sejmu, wiceszefem PO Grzegorzem Schetyną oraz szefem klubu parlamentarnego Platformy Rafałem Grupińskim.
- Była to rozmowa ogólnopolityczna - zaznaczył Grupiński. Pytany czy rozmowa dotyczyła także składu nowego rządu powiedział, że te pytania należy kierować do premiera lub rzecznika rządu.
- Jeśli chodzi o kwestie czy jest to gotowe i w jakim stopniu jest zaawansowane, możemy powiedzieć na pewno, że pan premier ma zapewne koncepcję gotową. Takie jest moje przypuszczenie. Natomiast kiedy ją przedstawi opinii publicznej - musimy na to jeszcze chwilę cierpliwie poczekać - powiedział szef klubu PO.
Na pytania dziennikarzy nie chciał natomiast odpowiadać Schetyna. Powiedział jedynie, że na razie nie będzie żadnych informacji na temat ustaleń z premierem.
Pytany, jaką funkcję on otrzyma od premiera, powiedział: "Zobaczymy". Na pytanie, czy nadal on i szef rządu "są jak jedna pięść", odparł, że tak.

Nowak na ministra sportu

Stacja potwierdziła nieoficjalne informacje "Rz", dotyczące Sławomira Nowaka. W nowym rządzie ma  zostać ministrem sportu.
Nowak zrezygnował w październiku z pracy w Kancelarii Prezydenta, ponieważ nie można łączyć jej z mandatem poselskim.

Resort zdrowia dla PSL-u?

Władysław Kosiniak-Kamysz, polityk PSL, ma być kandydatem na stanowisko ministra zdrowia. Kosiniak-Kamysz jest sekretarzem Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL.
Ludowcy podkreślają, że chcą zachowania resortów, którymi dotychczas kierowali - są to ministerstwa gospodarki, rolnictwa i pracy.
Polityk PSL Stanisław Żelichowski zapewnił, że PSL wie, które resorty obejmie, natomiast pierwszy o składzie rządu powinien się dowiedzieć prezydent, a nie dziennikarze.

Polityczne rozmowy przy śniadaniu

Jak donosi Polska Agencja Prasowa prezydent Bronisław Komorowski spotkał się dzisiaj w Belwederze na śniadaniu z premierem Tuskiem. Premier chciał rozmawiać z prezydentem o ewentualnym przyspieszeniu procesu tworzenia nowego rządu.
Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że spotkanie trwało ponad godzinę i dotyczyło bieżących tematów.
Tusk mówił wczoraj podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, że będzie rozmawiał z Bronisławem Komorowskim o tym, czy "w związku z tym, co dzieje się dzisiaj w Europie" nie należałoby przyspieszyć procesu tworzenia nowego rządu. Wyraził też nadzieję, że PSL podejmie dzisiaj decyzję o koalicji z PO - po to, żeby można szybciej, niż zakładał, przedstawić nowy rząd.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA