fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Postępowanie podatkowe

Urząd skarbowy: Zgłoszenie dużego podatnika

Firmy, które od początku przyszłego roku będzie obsługiwał tzw. duży urząd skarbowy, muszą zawiadomić o zmianie dotychczasowy organ
Zasadniczo mają na to czas do 15 października, który w tym roku wypada w sobotę, więc termin wyjątkowo mija w poniedziałek 17.
Ustawa o urzędach i izbach skarbowych (tekst jedn. DzU z 2004 r. nr 121, poz. 1267) przewiduje dla niektórych podatników właściwość organów wyspecjalizowanych w obsłudze tzw. dużych podatników. Zalicza się do nich m.in. podmioty z branży finansowej, takie jak banki, zakłady ubezpieczeń, towarzystwa funduszy inwestycyjnych, przedsiębiorstwa posiadające powiązania z zagranicą oraz firmy o przychodzie co najmniej 5 mln euro. Kwotę tę oblicza się na podstawie przepisów o rachunkowości, przyjmując kurs waluty Narodowego Banku Polskiego na koniec roku.
Przenosiny firm, które zmieniają urząd ze względu na kryterium przychodu,  następują od początku drugiego roku następnego po przekroczeniu granicznej kwoty. Trzeba więc wziąć pod uwagę sprawozdanie finansowe za 2010  r.
Więcej:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA