fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

PJN złoży wniosek do Trybunału w sprawie emerytur?

Lewica oraz Prawo i Sprawiedliwość nie poprą wniosku PJN do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ostatnich zmian w OFE. Czy uda się zatem zebrać potrzebne pod nim podpisy?
Polska Jest Najważniejsza liczy, że pod koniec tygodnia uda się złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie obniżenia składki do OFE. Wniosek dotyczy m.in. naruszenia praw nabytych w związku obcięciem składki do funduszy. Tomasz Dudziński z PJN mówi, że trwa zbieranie podpisów posłów pod wnioskiem.
— W zeszłym tygodniu wysłaliśmy do wszystkich klubów parlamentarnych prośbę o podpisanie się pod wnioskiem — mówi poseł Tomasz Dudziński z Polska Jest Najważniejsza.
Pod wnioskiem do Trybunału musi podpisać się co najmniej 50 posłów. PJN ma 15 podpisów.
— Liczymy na to, że posłowie SLD, ale i PiS podpiszą się pod wnioskiem — mówi Dudziński.
Anna Bańkowska z Lewicy mówi nam jednak, że klub nie poprze wniosku PJN. — Wprowadzając te zmiany rząd i prezydent wzięli na siebie odpowiedzialność przed narodem — dodaje Bankowska.
Także Beata Szydło z PiS mówi, że jej klub raczej nie poprzez wniosku PJN. — W tej chwili to wyłącznie wyborczy zabieg. Czysto propagandowy. Nie uda się nic osiągnąć. Po wyborach raz jeszcze złożymy nasz projekt zmian, który zakłada swobodę wyboru OFE — mówi Szydło.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA