fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

„Wiedźmina 2" kupiło w Polsce 103 tys. graczy

Materiały Producenta
W ciągu miesiąca od premiery „Wiedźmina 2" kupiło w Polsce 103 tys. klientów. To rekord sprzedaży na naszym rynku gier komputerowych
CD Projekt, spółka zależna Optimusa poinformował, że przez pierwsze 30 dni sprzedaży „Wiedźmina 2" (premiera gry opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego miała miejsce 17 maja) kupiło go w Polsce 103 tys. fanów. To najlepszy wynik w historii polskiego rynku gier komputerowych. Poprzedni należał do „Wiedźmina" – pierwszej części sagi, która trafiła na sklepowe półki jesienią 2007 r. W ciągu miesiąca po premierze kupiło go ok. 73 tys. graczy.
-Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników sprzedaży. Ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy w pierwszym miesiącu przekroczyło znacznie nasze oczekiwania" – mówi, cytowany w komunikacie, Michał Gembicki, dyrektor zarządzający CD Projekt. Przedstawiciele spółki twierdzą, że również na świecie „Wiedźmin 2" cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż pierwsza część przygód Geralta z Rivii.
Póki co popularność tytułu („Wiedźmin 2" jest drugą najlepiej sprzedającą się grą PC w sklepie Amazon.com oraz piątym tytułem w największym na świecie serwisie sprzedającym gry w postaci cyfrowej – Steam) nie przekłada się na notowania Optimusa. Kurs spółki traci we wtorek kolejne 3 proc. a akcje kosztują ledwie 6,3-6,4 zł – najmniej od początku marca.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA