fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Podaż znacznie przewyższa popyt

Fotorzepa, Bartosz Matenko BM Bartosz Matenko
Przy okazyjnej cenie jest zainteresowanie mieszkaniami do remontu lub lokalami znajdującymi się w gorszych dzielnicach
• W Koszalinie nie widać zainteresowania mieszkaniami, transakcji jest obecnie mniej niż w pierwszych miesiącach roku – twierdzi Barbara Urbanowicz z UCN. Nadal więcej jest sprzedających niż kupujących. Najczęściej sprzedawane są kawalerki i małe dwa pokoje (do 40 mkw.), których cena nie przekracza 150 tys. zł.
• W Szczecinie najchętniej kupowane są mieszkania dwupokojowe w cenie do 220 tys. zł lub trzypokojowe za 270 – 300 tys. zł – mówi Magdalena Drozdowska z Posesji. Podaż lokali jest bardzo duża. Poszukujący oglądają zwykle 10 – 12 ofert w zbliżonej cenie i o podobnych parametrach.
• W Trójmieście wzrosło zainteresowanie mieszkaniami dwupokojowymi w cenie do 200 tys. zł – informuje Paweł Grabowski z Ober-Haus. Mogą to być lokale wymagające remontu. Ich wybór jest jednak skromny, zwłaszcza w dzielnicach centralnych. Dlatego, gdy taka oferta się pojawi, szybko znajdują się nabywcy. Są też chętni na lokale dwu – trzypokojowe, w cenie do 280 tys. zł. Ceny transakcyjne są o 4 – 5 proc. niższe niż przed rokiem.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA