fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Google utworzył fundusz inwestujący w energię słoneczną

Bloomberg
Internetowy gigant utworzył fundusz inwestycyjny, o wartości 280 milionów dolarów. Celem jest umożliwienie rozwoju i instalacja paneli na coraz większej ilości dachów
Panele słoneczne będą instalowane przez firmę SolarCity. To jak do tej pory największa „zielona" inwestycja Google. – Nie chodzi tylko o wpływ na środowisko naturalne, ale także dobry zysk – twierdzi Lyndon Rive, prezes SolarCity
Instalacja paneli słonecznych jest w USA coraz popularniejsza. Popularność energii słonecznej w USA ciągle wzrasta. W 2010 roku w 65 tysiącach gospodarstw zainstalowano ogrzewanie wody energią słoneczną. To 2 razy większa liczba niż w roku poprzednim.
Kluczem do sukcesu firmy SolarCity jest przystępna forma finansowania inwestycji. Firma znana jest z programów leasingu i umów z odroczoną płatnością, które pozwalają klientom uniknąć płacenia dziesiątek tysięcy dolarów z góry.
SolarCity dzięki funduszowi Google pokryje koszty instalacji i utrzymania paneli. Klienci zapłacą jedynie za energię, zwykle w miesięcznych ratach.
Czytaj więcej na www.parkiet.com
Źródło: www.latimes.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA