fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Ranking diet

Fotorzepa, Szymon Łaszewski
W Nowym Jorku ogłoszono ranking najlepszych planów żywieniowych. Najlepsza dieta dla danej osoby zależy od celu, do którego ma doprowadzić
Za najlepszą uznano dietę DASH prowadzącą do obniżenia ciśnienia. Za nią usytuowała się dieta śródziemnomorska i wszystkie pozostałe.
Badacze sprawdzili i połączyli profile dwudziestu diet, które oceniało 22 ekspertów dietetyki i żywienia, lekarzy cukrzycy i chorób serca.
Ranking przeprowadzono w różnych kategoriach: krótko i długo terminowej utraty wagi, łatwości stosowania, wartości żywieniowej, zdolności do powstrzymania rozwoju cukrzycy i chorób serca.
Opracowana przez Amerykanów dieta Dash obniża ciśnienie i wspomaga serce.
Produkty spożywcze podzielono na osiem grup. Wolno zjeść określoną ilość porcji każdej z nich, ale produkty można ze sobą dowolnie łączyć.
Zaleca się 5-6 posiłków dziennie, które dostarczają organizmowi około 2000 kcal. Lepiej unikać owocowych jogurtów, soków, a także owoców w puszce. Nie wolno spożywać więcej niż pół łyżeczki soli dziennie. Pić natomiast trzeba co najmniej 1,5 litra płynów. Najlepsze są: niskosodowa woda mineralna i zielona herbata.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA