fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Robert Węgrzyn odchodzi z komisji śledczej

Robert Węgrzyn
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Robert Węgrzyn zrezygnuje dziś z członkostwa w klubie PO i z zasiadania w komisji śledczej. W maju sąd koleżeński PO wykluczył posła z partii. Poszło o wypowiedzi Węgrzyna na temat homoseksualistów.
Sąd koleżeński uznał, że Węgrzyn swoją wypowiedzią na temat homoseksualistów działał na szkodę PO. Decyzja była ostateczna, ale tydzień temu poseł zapowiadał, że wystartuje w jesiennych wyborach. Nie tłumaczył, z jakiego komitetu ani czy chce zostać posłem czy senatorem.
Powodem wykluczenia Węgrzyna z partii była wypowiedź na temat legalizacji związków homoseksualnych. Poseł powiedział: "Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył".
Później Węgrzyn mówił, że jeśli zarząd krajowy nie umieści go na liście wyborczej partii, będzie to oznaczać, iż środowiska homoseksualne mają w niej "większe wpływy".
Przewodnicząca sądu Katarzyna Matusik-Lipiec podkreśliła, że Węgrzyn udowodnił w ten sposób, iż jego wypowiedzi nie miały charakteru przypadkowego, a wręcz ulegały zaostrzeniu i stąd decyzja o wykluczeniu.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA