fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Wysocka-Schnepf wróci do Wiadomości

Dorota Wysocka-Schnepf
Fotorzepa, Dor Dorota Kaszuba
Znana prezenterka powróci na ekran w lipcu. Na dyżury kilka razy w miesiącu będzie kursować z Hiszpanii
Główne wydanie "Wiadomości" TVP 1 prowadzą obecnie Małgorzata Wyszyńska (jednocześnie szefowa serwisu), Krzysztof Ziemiec i Piotr Kraśko. – Dorota Wysocka była i jest częścią zespołu "Wiadomości" i jest tu dla niej miejsce – mówi Wyszyńska.
Jak dowiedziała się "Rz", nie wszyscy w redakcji są zadowoleni z jej powrotu. Powód? Prezenterka na stałe mieszka w Hiszpanii (jest żoną ambasadora RP Ryszarda Schnepfa, wcześniej podsekretarza stanu w MSZ w rządzie Donalda Tuska), do Polski będzie przyjeżdżać tylko na dyżury. Tych ma mieć od trzech do pięciu w miesiącu. Jej pensja ma wynosić około 20 tys. zł.
– Jak ma być twarzą programu, prowadząc cztery wydania w miesiącu? I jak można informować o tym, co dzieje się w kraju, na co dzień w nim nie mieszkając? – dziwi się jeden z pracowników TVP.
Z informacji "Rz" wynika, że Dorota Wysocka-Schnepf swój kontrakt omawiała bezpośrednio z prezesem TVP Juliuszem Braunem (kojarzony z PO). Prezenterka nie chciała rozmawiać z "Rz".
Wysocka pracowała w "Wiadomościach" od 2004 r. W marcu 2010 r. z programu usunął ją Jacek Karnowski, ówczesny szef serwisu. Tłumaczył to wynikami badań wizerunkowych. Po tej decyzji prezenterka ostro go zaatakowała, mówiąc m.in., że współpraca w redakcji "polegała na permanentnych sporach" i że nie chce być kojarzona z kierownictwem programu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA