fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Branża IT: Huawei najlepsze w Chinach

Huawei numerem 1 wśród chińskich firm elektronicznych. Ministerstwo Przemysłu i IT w Pekinie ogłosiło listę 100 najlepszych przedsiębiorstw
Firma produkująca urządzenia i rozwiązania telekomunikacyjne i informatyczne obroniła tym samym pozycję z poprzedniego notowania. Na drugim miejscu znalazł się Legend Holding Ltd, założony przez Chińską Akademię Nauk, który jest właścicielem takich marek, jak Lenovo i Digital China. Podium uzupełniła firma Haier Group – czołowy chiński producent sprzętu AGD i RTV, z siedzibą w Qingdao w prowincji Szantung.
To już 25. notowanie stu najlepszych chińskich przedsiębiorstw branży elektronicznej i zaawansowanych technologii. Głównym kryterium rankingu był dochód wypracowany w ub. roku. Ding Wenwu, wiceminister do przemysłu i IT Chin powiedział, że firmy z czołowej trójki wypracowały w 2010 r. przeszło 100 mld juanów (15,38 mld dolarów).
W wypadku wszystkie firm ujętych w zestawieniu ubiegłoroczny dochód wyniósł ponad 1,5 bln juanów, o ponad 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Była to zarazem blisko czwarta część dochodu wszystkich chińskich firm tej branży.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA