fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Studio Munka zaprezentuje w Gdyni Lęk wysokości

„Lęk wysokości”, reż. Bartek Konopka; foto Studio Munka
materiały prasowe
W Konkursie Głównym zaprezentowany zostanie "Lęk wysokości" Bartka Konopki – pełnometrażowy debiut fabularny Studia Munka
"Lęk wysokości" jest również pierwszym filmem fabularnym cenionego dokumentalisty Bartka Konopki. Jego dokument „Królik po berlińsku" był nominowany w 2010 roku do Oscara. Tym razem reżyser zaprezentuje opowieść o młodym reporterze telewizyjnym, którego ojciec trafia do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, pogrąża się w świat szaleństwa i dowiaduje prawdy o sobie. Główne role w filmie zagrali Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński i Magdalena Popławska.
W konkursie Młodego Kina 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wystartuje  kilka filmów zrealizowanych w ramach programu „30 minut".
6 czerwca pokazany zostanie „Konfident" Rafała Kapelińskiego, z główną rolą Wiesława Sławika. Scenariusz powstał na podstawie wydarzeń, które rozegrały się w najbliższej rodzinie reżysera po opublikowaniu tzw. listy Wildsteina. Jest to film o wielkiej polityce i naszym małym, codziennym życiu, o prawdzie i kłamstwie w rodzinie, o miłości i samotności.
Tego samego dnia, widzowie będą mogli obejrzeć „Glasgow" Piotra Subbotki, film zrealizowany w koprodukcji z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. To opowieść o 12-letnim chłopcu, który wierzy, że jego ojciec jest znanym piłkarzem klubu Celtic Glasgow; o przyjaźni, miłości i pierwszych poważnych wyborach. Główne role zagrali Sandra Korzeniak i Rafał Garniecki.
Drugiego dnia festiwalu odbędzie się pokaz „Popatrz na mnie" Katarzyny Jungowskiej, filmu o poszukiwaniu uczuć w dzisiejszym świecie codzienności i pokus. W rolach głównych Maciej Stuhr i Justyna Grzybek. Zaraz potem „Portret z pamięci" Marcina Bortkiewicza, w którym zagrali Irena Jun i Marek Kantyka. Marek po zdanej maturze dostaje kamerę, którą postanawia nakręcić film o swojej babci. Jednak w trakcie pracy babcia zaczyna tracić pamięć, mylą jej się daty i wydarzenia – chłopak już wie, że film będzie o czymś zupełnie innym niż przewidywał.
W następnym bloku widzowie zobaczą film Grażyny Treli – uznanej aktorki, pisarki i scenarzystki, która w Studiu Munka zadebiutowała za kamerą. „Klajmax" opowiada o samotności i o miłości, która graniczy z obsesją. W głównych rolach: Kalina Hlimi – Pawlukiewicz i Roman Frankl.
„Koleżanki" Sylwestra Jakimowa zaprezentowane będą trzeciego dnia Festiwalu. W tytułowych rolach wystąpiły Andżelika Adamska i Ewelina Milczarek. Film Jakimowa to opowieść o piątkowym wieczorze dwóch dziewczyn, które wystrzałowo ubrane i w rozrywkowych nastrojach wybierają się „na miasto". O tym co dzieje się w życiu młodych ludzi poza imprezą opowiada „Zagraj ze mną" Rafała Skalskiego (zagrali Patrycja Soliman, Wojciech Solorz i Rafał Maćkowiak). Film jest historią kryzysu młodego małżeństwa, w którym żona ucieka w świat wirtualny, tworząc mężczyznę idealnego.
Problemami współczesnego pokolenia trzydziestolatków zajął się Maciej Sobieszczański. „Urodziny" to kolejna koprodukcja ze Szkołą Wajdy. W rolach głównych wystąpili Maciej Marczewski i Krzysztof Globisz. Inspiracją do powstania filmu było opowiadanie Etgara Kereta.
Godziny i miejsce projekcji filmów Studia Munka w Konkursie Młodego Kina:
Multikino, sala nr 8
6.06., godz.12.30 – KONFIDENT, reż. Rafał Kapeliński
6.06., godz.15.30 – GLASGOW, reż. Piotr Subbotko
7.06., godz.13.30 – POPATRZ NA MNIE, reż. Katarzyna Jungowska + PORTRET Z PAMIĘCI, reż. Marcin Bortkiewicz
7.06., godz.16.30 – KLAJMAX, reż. Grażyna Trela
8.06., godz.13.30 – KOLEŻANKI, reż. Sylwester Jakimow
8.06., godz.19.00 – ZAGRAJ ZE MNĄ, reż. Rafał Skalski + URODZINY, reż. Maciej Sobieszczański
Godziny i miejsce projekcji LĘKU WYSOKOŚCI w reż. Bartka Konopki, w Konkursie Głównym:
6.06., godz.16.00 – Multikino, sala nr 6
9.06., godz.12.30 – Multikino, sala nr 3-> POKAZ PRASOWY
9.06., godz.16.30 – Teatr Muzyczny
10.06., godz.20.15 – Multikino, sala nr 6
10.06.,godz. 20.15 – Multikino, sala nr 8 -> POKAZ DLA OSÓB NIEDOWIDZĄCYCH I NIEWIDOMYCH, Z AUDIODESKRYPCJĄ
 
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA