fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Rekonstrukcja filmowa katastrofy w Halembie z 2006 r.

Na kanale na youtube.pl Wyższego Urzędu Górniczego (WUG) można obejrzeć film – rekonstrukcję wypadku w Halembie z 21 listopada 2006 r. To próba odtworzenia przyczyn największej katastrofy we współczesnym górnictwie
Katastrofa w kopalni Kompanii Węglowej to jedno z najtargiczniejszych wydarzeń w historii branży. W wyniku zapalenia metanu i wybuchu pyłu węglowego 1030 m pod ziemią życie straciły 23 osoby. Akcję ratowniczą prowadzono przez ponad 37 godzin. Postępowanie wyjaśniające przyczyny i okoliczności wypadku trwało ok. dwa lata. Raport specjalnej komisji, powołanej przez prezesa WUG, odsłonił karygodne zaniedbania w kopalni. Rekonstrukcję tych dramatycznych wydarzeń przedstawiono w animacji filmowej przygotowanej do celów szkoleniowych dla WUG przez Komag.
– Dzisiaj w skróconej formie zamieszczamy go na kanale WUG na Youtube. Mamy nadzieję, że ten film, podobnie jak pięć poprzednich, będzie przestrogą przed lekceważeniem przepisów obowiązujących w górnictwie, a tym samym zagrożeń występujących w kopalniach podziemnych – mówi Jolanta Talarczyk, rzeczniczka WUG.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA