fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Ranking Kancelarii Prawniczych 2011 - Tabele

Publikujemy wszystkie tabele Rankingu Kancelarii Prawniczych 2011
Największe firmy prawnicze sklasyfikowane są w dwóch zestawieniach: według liczby adwokatów i radców oraz według liczby prawników ogółem.
O miejscu w pierwszej klasyfikacji rozstrzygała liczba pracujących w firmie adwokatów i radców prawnych. Jeżeli była jednakowa, o pierwszeństwie decydowała liczba wszystkich prawników kancelarii. O pozycji w drugim zestawieniu przesądzała liczba prawników ogółem w kancelarii, a gdy była równa – pomocniczo liczba adwokatów i radców.
Braliśmy pod uwagę tylko prawników, którzy pracują stale i wyłącznie na rzecz danej kancelarii. Nie uwzględnialiśmy tych, którzy prowadzą własną praktykę (indywidualnie lub w spółce), pracując dla tej firmy okresowo lub okazjonalnie, bądź też łączą swoją praktykę ze współpracą z tą kancelarią. Liczyliśmy dyplomowanych magistrów prawa, osoby wpisane na listę adwokatów/radców oraz profesorów i doktorów prawa. Tylko osoby pracujące aktualnie w Polsce.
W trosce o wiarygodność rankingu, rzetelny i pełny obraz stanu osobowego kancelarii zebrane dane w miarę możliwości weryfikowaliśmy i aktualizowaliśmy.
Druga część rankingu ma charakter jakościowy. Opieraliśmy się na rekomendacjach środowiskowych: najlepsze firmy i indywidualnych prawników w określonych dziedzinach prawa wskazywały w rankingowych ankietach kancelarie biorące udział w naszym przedsięwzięciu.
Rekomendacje - zobacz ranking (pdf)
Trzecia, finansowa część to dwie klasyfikacje firm prawniczych: według przychodów oraz według zysków osiągniętych w 2010 r. Ich podstawą były dane otrzymane od kancelarii, które wyraziły wolę udziału w tej części rankingu.
Przedstawiamy także regionalne rynki usług prawniczych. W tabelach dotyczących poszczególnych województw umieściliśmy kancelarie w kolejności ustalonej według liczby adwokatów i radców.
Zobacz regionalne rynki usług prawniczych:
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA