fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Z życia samorządów

W marcu Włocławek ogłosił przetargi na ponad 110 mln zł

Tylko w marcu miasto ogłosiło trzy przetargi na projekty – niezwiązane z budową dróg – o wartości ok. 110 mln zł
W miniony weekend Włocławek zaczął poszukiwania wykonawcy do przebudowy stadionu miejskiego. W piątek ruszył przetarg na rozbudowę Centrum Kultury „Browar B", a w połowie miesiąca – na budowę przystani wodnej.
Wartość każdego z tych projektów waha się od 35 do 38 mln zł. W tym roku na ich realizację miasto wyda w sumie 20 mln zł.
Jednak bieżący rok ma minąć we Włocławku pod znakiem inwestycji. W budżecie zaplanowano na ten cel nieco ponad 200 mln zł (w ubiegłym roku – 120 mln zł). Większość pochłoną przedsięwzięcia drogowe (112 mln zł), ale miasto stawia też na obiekty użyteczności publicznej.
212 mln zł na inwestycje planuje wydać w tym roku Włocławek
– Na miejscu dawnego Browaru Bojańczyka, w najstarszej części Starego Miasta, powstanie Centrum Kultury „Browar B" – mówi Jacek Kuźniewcz, wiceprezydent Włocławka. Centrum ma pełnić funkcje społeczne (sale komputerowe, językowe), kulturalne (np. sala widowiskowa na 500 osób), ale też gospodarcze. W razie potrzeby będzie tam można organizować targi.
Już w lipcu ruszyć ma budowa przystani wodnej na Wiśle. Oprócz podstawowej dla takich obiektów infrastruktury powstać ma także taras widokowy dla mieszkańców oraz widownia na 600 osób.
Za to trybuny zmodernizowanego stadionu miejskiego mają pomieścić ok. 4,5 tys. widzów, z czego 1,5 tys. – pod zadaszeniem. Mają się na nim odbywać lekkoatletyczne imprezy o randze ogólnopolskiej oraz spotkania piłkarskie II ligi.
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA