fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Piękno i gracja na Torwarze

maleman magazine
Finałem Ligi Europy Centralnej w Skokach przez Przeszkody i Ujeżdżeniu, które zakończą rywalizację najlepszych jeźdźców Europy Środkowej o miejsca w Finale Pucharu Świata, są X Warsaw Horse Days
Zaplanowano trzy rundy konkursów oraz dodatkowo konkurs potęgi skoku i konkurs barier. Zawody to jedna z największych imprez jeździeckich w Polsce. Liczą się do światowego rankingu Roleksa ze względu na rangę (CSI-W**) i pulę nagród, która w tym roku wynosi ponad 100 tysięcy euro.
Tegoroczna edycja odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Pan prezydent wyraził również zgodę na ufundowanie pucharów dla trzech najlepszych zawodników Grand Prix w skokach. – Czujemy się wyróżnieni i cieszymy z decyzji pana prezydenta, która niewątpliwie podkreśla znaczenie i rangę tego wydarzenia – powiedział Robert Balcerzak, szef grupy organizacyjnej.
Zawodnicy startujący w konkurencji skoków rywalizować będą w trzech rundach:
Na zawodników z konkurencji ujeżdżenia czekają dwa konkursy: piątkowy Grand Prix oraz sobotni Grand Prix Freestyle. Ten ostatni zapewni publiczności wiele emocji, gdyż każdy zawodnik zaprezentuje swój własny, indywidualny program do wybranej i często specjalnie na ten cel skomponowanej muzyki.
Zawody stricte sportowe urozmaicą konkursy dodatkowe. W piątkowy wieczór obejrzymy zmagania zawodników w konkursie sześciu barier. Sobotę uświetni natomiast konkurs potęgi skoku.
W czwartek, 24 marca, dziesiąta edycja Warsaw Horse Days zostanie zainaugurowana Wielką Galą Otwarcia. Wszyscy widzowie odwiedzający warszawski Torwar będą mieli okazję uczestniczyć w magicznym show.
Rozpocznie je słynny Lorenzo – „zaklinacz koni" mający za sobą występy przed takimi osobistościami, jak królowa Elżbieta II, król Maroka czy sułtan Malezji, a filmy z jego pokazów na youtube.com zgromadziły już ponad 6-milionową widownię. W Polsce „latający Francuz" wystąpi po raz ostatni w tym sezonie halowym właśnie podczas wielkiej gali otwierającej Finał Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej w Skokach i Ujeżdżeniu.
Innym ważnym punktem programu będzie występ Horseman Team. Ta znana z występów na zawodach jeździeckich całego świata grupa francuskich akrobatów zapewni niezapomniane emocje. Swój kunszt mieli okazję pokazać w roku ubiegłym w Poznaniu, wprawiając widownię w zachwyt, pokonując przeszkody tej samej wysokości co konie w najtrudniejszych konkursach skokowych.
Widzowie, którzy zdecydują się odwiedzić Torwar podczas zawodów, będą mieli również okazję obejrzeć pokazy zaprzęgów okraszone ciętym komentarzem. Dynamiczne zmagania powożeniowców na pewno wzbudzą zasłużony aplauz publiczności.
Organizatorzy imprezy, pamiętając o najmłodszych widzach, postanowili stworzyć program rozrywkowo-edukacyjny dedykowany właśnie dzieciom. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną dwie sesje poranne w piątek, 25 marca, na Torwarze.
To masowa akcja skierowana do szkół podstawowych i gimnazjów województwa mazowieckiego mająca na celu przybliżenie młodym widzom tematyki jeździectwa i sportów konnych.
– Konie to piękne zwierzęta – mówi Robert Balcerzak, organizator imprezy. – Jednak niewiele dzieci miało okazję oglądać je z bliska. Mamy nadzieję zainteresować najmłodszych widzów i zaszczepić w nich miłość do koni – dodaje.
Wstęp dla dzieci do 16. roku życia w piątek na pierwsze dwie sesje będzie darmowy.
Organizatorzy zapraszają również wszystkich chętnych na konferencję dydaktyczną odbywającą się równolegle do zawodów na Torwarze, skierowaną do miłośników jeździectwa.
W salach konferencyjnych klubu będzie można posłuchać wielu wykładów z zakresu weterynarii, żywienia koni, hodowli czy jeździectwa. Udział w konferencji wezmą takie osobistości, jak: Wojciech Mickunas, dr Maciej Przewoźny, dr Jacek Łojek czy Wacław Pruchniewicz.
Przedsprzedaż biletów prowadzi firma EVENTIM.pl zarówno przez Internet, jak i w 420 punktach sieci Eventim. Wykaz punktów sprzedaży na stronie eventim.pl.
Sprzedaż w kasach Torwaru rozpocznie się w czwartek, 24 marca.
Kasy będą otwarte codziennie:
czwartek 24.03. – od 15 do 20,
piątek 25.03. – od 7.30 do 22,
sobota 26.03. – od 7.30 do 22,
niedziela 27.03.  – od 8 do 17.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA