fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Przetarg na Sieniawę

Fotorzepa, Krzysztof Lokaj klok Krzysztof Lokaj
Trzystuletni pałac należący dawniej do rodziny Czartoryskich można wydzierżawić za niespełna 700 tys. zł rocznie
W środę 6 kwietnia 2011 r. w siedzibie rzeszowskiego oddziału  Agencji Nieruchomości Rolnych odbędzie się niecodzienny przetarg na dzierżawę zespołu pałacowo-parkowego w Sieniawie. Zabytkowy kompleks jest ekskluzywnym hotelem, za jego wydzierżawienie agencja chce rocznie 672 tys. zł. Od takiej sumy rozpocznie aukcję.
— To wyjątkowa oferta. Dotychczasowy dzierżawca nie chce przedłużenia umowy, dlatego wystawiamy ponownie pałac do przetargu — tłumaczy Grażyna Kapelko, rzeczniczka Agencji Nieruchomości Rolnych.
W skład nieruchomości o powierzchni prawie 27 hektarów wchodzą: pałac główny, pałacyk letni, spichlerz zbożowy, oficyna, pawilon myśliwski, domek ogrodnika, kordegardy, rządcówka, stajnia oraz altany parkowe. Wszystkie obiekty są przystosowane do natychmiastowego użytkowania i odpowiednio wyposażone. Są one również wpisane do rejestru zabytków.
Agencja nie decyduje się na sprzedaż nieruchomości, ponieważ o jej zwrot starają się byli właściciele.
Zespół pałacowo-parkowy w Sieniawie zbudowano na początku XVIII w,  pałac należał  do rodu Czartoryskich, został przebudowany. Według licznych zapisów, należał do najpiękniejszych dworów w Rzeczypospolitej. Podczas I Wojny Światowej został zniszczony i odbudowano go dopiero w latach 1984-1986. Agencja zainwestowała w to wiele milionów.
Teraz pałac służy  jako hotel, ma 116 miejsc noclegowych. W Oficynie Dworskiej znajduje się restauracja, a w jej piwnicach funkcjonuje winiarnia. Agencja proponuje nowemu najemcy 10-letnią dzierżawę, oprócz corocznego czynszu nowy najemca musi wnieść też 150 tys. zł kaucji oraz zapewnić zatrudnienie dla 28 osób.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA