fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Przedstawiciele Stowarzyszenia Themis u ministra

sędzia Irena Kamińska
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Grzegorz Wałejko spotkali się wczoraj z członkami Stowarzyszenia Sędziów Themis.
Tematem spotkania, do którego doszło na prośbę przedstawicieli Stowarzyszenia, były m.in. trwające w Sejmie prace nad nowelizacją ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych.
O kontrowersjach, jakie wywołują proponowane zmiany, przeczytaj więcej w serwisie: Projekty ustaw i rozporządzeń » Prawo o ustroju sądów powszechnych
Członkowie zarządu Stowarzyszenia: sędziowie Irena Kamińska i Jacek Tylewicz oraz członkini komisji rewizyjnej – sędzia Joanna Kasicka przedstawili cele, założenia oraz deklarację programową Stowarzyszenia Themis. Zaprezentowali także poprawki do ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, które przygotowali i do których będą chcieli przekonać parlamentarzystów w trakcie sejmowych prac nad ustawą.
Ministrowie przedstawili natomiast stanowisko dotyczące poselskich poprawek, które na tym etapie prac znajdą poparcie resortu.
Zobacz serwis:
Źródło: Ministerstwo Sprawiedliwości
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA