fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Startuje muzyczna strona Davida Lyncha

Amerykański reżyser, scenarzysta i producent David Lynch jest również muzykiem, kompozytorem i tekściarzem. Aby przekonać o tym fanów swojego talentu, uruchamia dziś wieczorem stronę internetową: davidlynch.com
Adres działał już wcześniej, ale po reaktywacji oferuje nagrania i pliki wideo: od dokonanego w 1976 „Eraserhead" do najnowszych utworów "Good Day Today" i "I Know" zamieszczonych na singlu wydanym przez brytyjską wytwórnię Sunday Best Recordings.
Na stronie znajdzie się także zapis wideo z połowy lat 90. z jam session zespołu Fox Bat Strategy, wykonawcy muzyki w filmie „Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną". Zobaczymy także, jak David Lynch pracuje w studio.
Reżyser zapowiedział udostępnienie na swojej stronie albumu „Thought Gang", który nagrał razem z Angelo Badalamentim na poczatku lat 90., ale nigdy nie zdecydował się na wydanie. Będą tu także piosenki „In Heaven" z filmu „Głowa do wycierania" i „Ghost of Love" z najnowszego obrazu „Inland Empire".
Obok Lyncha-muzyka będziemy mogli posłuchać i obejrzeć wideo polskiego pianisty Marka Żebrowskiego, z którym łączy go hobby - meteorologia. W rozmowie z Piotrem Wąsowskim dla serwisu stopklatka.pl nasz muzyk tak wspominał współpracę z Lynchem:
„Przyszedłem do studia, David siedział przy jednym keybordzie, mnie posadził przy drugim i powiedział: No to co, gramy? Ja mówię: No to dobrze, ale co gramy? David: co ci przyjdzie do głowy. Ja mówię: w jakim stylu? David: w jak najbardziej współczesnym. Spytałem: czy mamy jakiś konkretny temat? David: wiesz co, jest wieczór, ulica miejska, jest samochód i za nim jedzie drugi samochód. I zaczęliśmy grać. Oczywiście nagrywał to jego dźwiękowiec. Było wiele takich sesji. David zaczął jeszcze wprowadzać dodatkowe efekty dźwiękowe, takie jak np. szum ulicy, wiatru."
Związki Davida Lyncha z muzyką nie są wcale marginalne. Był producentem dwóch pierwszych albumów wokalistki Julee Cruise i autorem słów piosenek. Muzykę do nich napisał Angelo Badalamenti. Lynch pisał także tematy do własnych filmów: „Dzikość serca", „Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną", „Mulholland Drive", „Rabbits" i „Inland Empire". W 2009 r. ukazała się w limitowanym nakładzie książka-CD-LP „Dark Night of the Soul" z fotografiami Lyncha przedstawiającymi wokalistki i wokalistów różnych stylów muzycznych. W 2008 r. założył wytwórnię David Lynch MC, a pierwszy album „Fox Bat Strategy: A Tribute to Dave Jaurequi" ukazał się rok później.
Ze strony gooddaytoday.info można pobrać remiks utworu będący próbką jego muzycznych wizji
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA