fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Polki wolą bogatych mężczyzn

fot. Hairy.Jacques
Flickr
W Polsce jest dziś nieformalnie obchodzony Dzień Mężczyzn. Mężczyźni podobno wolą blondynki, ale jakich mężczyzn wolą kobiety?
Poglądów na ten temat jest sporo, ale wiele badań naukowych wskazuje na pewne uniwersalne cechy decydujące o atrakcyjności panów. Uznaniem kobiet cieszy się zwykle symetryczna twarz z wyraźnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi. Przydaje się też sporych rozmiarów żuchwa i rozrośnięte brwi.
Badania wskazują, że mężczyźni o symetrycznych twarzach wydzielają też bardziej kuszący zapach. Nie zawadzą długie nogi, najlepiej o pięć procent dłuższe od średniej. Wysocy są atrakcyjniejsi, świadczy to o dobrym zdrowiu i wytrzymałości na przykład podczas głodu.
Ramiona powinny być szersze o jedną czwartą niż obwód pasa, dlatego panowie umięśnieni są ponętnejsi niż otyli. Brytyjscy naukowcy opracowali też wzór na idealny męski głos - "mieszanka częstotliwości, szybkości mówienia i pauz między zdaniami sprawia, że głos jest miły dla ucha".
Zdaniem ekspertów, mężczyźni niscy o nieatrakcyjnych twarzach i z nadwagą też potrafią sobie poradzić. Są bardzo atrakcyjni dla kobiet, jeśli tylko... mają pieniądze.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA