fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Cały zarząd Orlenu wystartował w konkursie

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
Wszystkich pięciu członków obecnego zarządu Orlenu złożyło aplikacje konkursowe i ubiega się o wybór na kolejną kadencję
Pod koniec stycznia rada nadzorcza Orlenu ogłosiła konkurs na prezesa i od czterech do sześciu członków zarządu. Termin składania wniosków upłynął wczoraj.
O stanowiska w zarządzie kolejnej kadencji ubiegać się zatem będą: prezes Jacek Krawiec, Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes ds. finansowych (obaj deklarowali już wcześniej, że będą się starać o reelekcję), Wojciech Kotlarek, członek zarządu ds. sprzedaży, Krystian Pater, członek zarządu ds. rafinerii oraz Marek Serafin, członek zarządu ds. petrochemii. Ilu kandydatów złożyło aplikacje w terminie, spółka nie podała.
Według nieoficjalnych informacji „Parkietu" nowy zarząd płockiego koncernu może być liczniejszy, niż obecny. Według osoby zbliżonej do postępowania konkursowego w składzie może się pojawić co najmniej jeden nowy człowiek. Miałby to być „ktoś z kręgu resortu skarbu".
Kadencja obecnego zarządu Orlenu upłynie z dniem odbycia Walnego Zgromadzenia spółki podsumowującego rok 2010. Zazwyczaj odbywa się ono w czerwcu.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA